Belka - przyjaciel recznej
Kadra żeńska
A A A
Niewrzawa: musimy popracować nad dynamiką
20.07.2011 14:20 Źródło: zprp.pl
komentarzy 0

- To były bardzo pożyteczne sprawdziany. Zmierzyliśmy się z silnymi drużynami prezentującymi różne style gry - tak Andrzej Niewrzawa trener młodzieżowej reprezentacji Polski ocenił występ podopiecznych w turnieju zakończonym niedawno w hiszpańskim Porfino.

Andrzej Niewrzawa, trener młodzieżowej reprezentacji Polski (fot. zprp.pl)
Polki po test-meczach z Rosją, Hiszpanią i Holandią - z dorobkiem trzech punktów - uplasowały się na trzecim miejscu. Rosjanki to wicemistrzynie świata juniorek sprzed roku. W tamtej imprezie Holandia zajęła szóste miejsce.

Do Hiszpania pojechało szesnaście zawodniczek, w tym skrzydłowa Joanna Gadzina. Uraz barku uniemożliwił jej jednak grę. Z kolei kołowa Joanna Drabik została poobijana w meczu z Hiszpankami i już nie przystąpiła do gry przeciw Holandii. Na szczęście nie są to jakieś groźne kontuzje i obie zawodniczki wezmą udział w końcowym etapie przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy (4-14 sierpnia w Holandii).  

- Bramkarki zagrały na przyzwoitym poziomie. W obronie brakowało trochę szybkości. Dlatego teraz musimy popracować nad dynamiką - powiedział Niewrzawa. Szkoleniowiec chwalił za postępy bramkarkę Martę Wawrzynkowską, która ma za sobą indywidualne ćwiczenia z Wojciechem Nowińskim.

W Porrino grała Klaudia Wata, której zabrakło w turnieju kwalifikacyjnym do finałów MME w Dzierżoniowie. - Klaudia to typowy obrońca. Pod nieobecność kontuzjowanej Agnieszki Pieniowskiej musiałem przetestować jej formę - dodał Niewrzawa.

Polska drużyna ostatnie sprawdziany przed MME rozegra podczas zgrupowania w Gliwicach z Austrią (23 i 24 lipca) oraz z zespołem Superligi - KSS-em Kielce (27 lipca). Po krótkich pobytach w rodzinnych domach kadrowiczki ponownie zbiorą się 1 sierpnia w Warszawie, skąd 3 sierpnia odlecą do Holandii. W grupie C finałów MME zmierzą się kolejno z Węgrami, Danią i Chorwacją.

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens