Kadra żeńska
Polska przegrała z Hiszpanią - Brazylia liderem turnieju w Maladze (wideo)
28.11.2014 22:32 Źródło: inf. własna/Teledeporte/ZPRP

Od porażki polskie piłkarki ręczne rozpoczęły swój udział w XVII-stym Międzynarowym Turnieju w Maladze. Zespół trenera Kima Rasmussena przegrał z gospodyniami zawodów - Hiszpanią 17:23. Co ciekawe obie ekipy już 7-go grudnia w węgierskim Gyor zagrają ze sobą na Mistrzostwach Europy.

Polskie piłkarki ręczne za ponad tydzień zmierzą się z Hiszpanią na ME 2014 (Fot. W.Szubartowski / archiwum)

Nasz zespół zaliczył udany początek meczu. Po 18 min Polki prowadziły 6:5. Później niestety na długi okres zatraciły skuteczność. Później do przerwy rzuciły tylko jedną bramkę. Niewiele lepiej było po zmianie stron. Ósme trafienie dla naszych barw tablica wskazała dopiero gdy mijała 40 min (19:10).

Pięć kolejnych goli pozwoliło żywić nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone. Poirytowane trener Hiszpanek Duenas poprosił o czas. Polki grały na pograniczu faulu. Zakończyło się to trzecim wykluczeniem dla Moniki Stachowskiej. Gospodynie do finałowej syreny miały mecz pod kontrolą.

- To był treningowa gra, ale chciałbym aby zespół się zresetował i przystąpił mocno zmotywowany do jutrzejszego meczu. Wszystkie zawodniczki oprócz Klaudii Pielesz zagrały. Mało minut na boisku przebywała na boisku Marta Gęga. Musimy przeanalizować naszą grę, ale trzeba ją zmienić, bo momentami nie wyglądało to tak, jak był chciał. Mamy świadomość, że w następnym spotkaniu zagramy przeciw mistrzyniom świata - powiedział trener Rasmussen.

Zobacz co powiedział po meczu z Hiszpanią II treenr kadry Polski Antoni Parecki:

W pierwszym meczu turnieju w Maladze mistrzynie świata - Brazylijki bez problemów pokonały wysoko ekipę Tunezji 35:23.

Hiszpania - Polska 23:17 (11:7)

Hiszpania: Temprano - Carmen Martín 5/2, Mangué 2, Escribano, Barbosa 4/1, Pinedo 4, Chávez 1, López, Núñez, Pena 3/1, González 4, Elorza, Hernández

Polska: Gapska, Wysokińska - Stachowska 2, Niedźwiedź 1,Siódmiak 1, Grzyb 3, Kudłacz 1, Wojtas 7, Kulwińska 2, Janiszewska, Zych, Drabik, Kocela, Gęga, Zalewska.

Przebieg meczu: 0:1, 2:2, 4:4, 7:6, 9:7, 11:7; druga połowa - 13:7, 16:8, 19:10, 19:14, 21:17, 23:17

Tunezja - Brazylia 23:35 (10:19)

Tunezja: Ben Slama, Omrani, Abdallah - Chebbah 7/2, Toumi 3, Elghaoui 4, Hlaili 3, Wided 1, Hamrouni 2, Chekir, Dawla 2, Benchker 1, Ben Abdallah.

Brazylia: Pesssoa, Oliveira - Duda 1, Quintino 3, Moura 2, Fachinello 4, Piedade 1, Rocha 3, Diniz 1, Silva 6/1, Rodriguez 4, Souza 4, Araujo 1, Coppi 4, Anastacio, Rocha 1