ME 2020 Norwegia / Dania (K)
A A A
Achruk dla handball.pl: to moja wina, że nie sprawiłam...
09.12.2016 00:01 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Kinga Achruk w krótkiej rozmowie z handball.pl po przegranym meczu 22:23 z Niemkami i podsumowała ostatni występ biało-czerwonych na EHF Euro 2016. Środkowa reprezentacji Polski wzięła na siebie winę za słabszą grę drugiej linii polskiego zespołu.

 

Kinga Achruk bierze na siebie odpowiedzialność za porażkę z Niemkami. Niepotrzebnie! (Fot. W.Szubartowski / handball.pl)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

- Nie odczuwamy radości po takim meczu. Nasz zespół jednak pokazał, że potrafimy walczyć do samego końca. Szczęście było dziś po stronie Niemek, ale kwestia zwycięzcy była nierozstrzygnięta do ostatnich sekund. Miałyśmy szansę wyrównać i rzucić bramkę na remis. Musimy patrzeć w przyszłość, przyjechaliśmy tu z nową ekipą, z wieloma nowymi postaciami, myślę więc, że ten turniej na pewno coś wniesie - powiedziała handball.pl Kinga Achruk.

- Owszem, to z pewnością bolesna lekcja, ale na pewno musimy wyciągnąć z niej jak najwięcej pozytywów. Grałyśmy przeciw wicemistrzyniom olimpijskim, wicemistrzyniom świata oraz Niemkom, które choć dysponują młodym zespołem, spisywały się fenomenalnie w poprzednich meczach. Największym pozytywem było moim zdaniem 30 minut w obronie w każdym z naszych spotkań, pokazałyśmy, że potrafimy walczyć, że możemy mieć agresywną, żelazną defensywę, musimy natomiast pracować nad konsekwencją gry w ataku - dodala popularna "Kinia".

- Muszę zaznaczyć, że było to nasze dopiero drugie takie zgrupowanie w tym składzie, ale z treningu na trening powinno być lepiej. Należy się zgrać i pracować nad dwójkowymi, trójkowymi rozwiązaniami, co mam nadzieję zaowocuje w przyszłości. Za naszą postawę w drugiej linii biorę pełną odpowiedzialność. To ja jako środkowa powinnam była wyprowadzić połówki na lepsze pozycje rzutowe. To moja wina, że nie sprawiłam, by nasze boczne rozgrywające czuły się dobrze i pewnie na boisku - zakończyła kapitanka reprezentacji Polski. 

 

Wysłuchał w Kristianstad Michał Pomorski

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens