ME 2020 Norwegia / Dania (K)
A A A
Brehmer i Skowronek z ME (cz. 7): niby łatwy mecz, ale można się porządnie wyłożyć (wideo)
15.12.2016 09:37 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Pierwsza myśl nasuwająca się po tym, jak dowiedziałyśmy się, który mecz przyjdzie na sędziować, to "łatwy mecz". Norweżki były już w półfinale, więc mogły sobie pozwolić na grę "na luzie", z kolei ekipie Czech "nie groził" ani awans w tabeli, ani spadek – pisze z Helsinborga Agnieszka Skowronek i Joanna Brehmer w kolejnej korespondencji dla handball.pl.
 

Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek podczas prezentacji na meczu Norwegia - Czechy (Fot. EHF TV.COM)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!


Ale tak jak najłatwiej się jest przewrócić na równej drodze, tak w sędziowaniu łatwo można się "wysypać" na prowadzeniu tzw. "łatwego meczu”.

Stąd też nie mogłyśmy sobie pozwolić na jakąkolwiek dekoncentrację. Do prowadzenia meczu przystąpiłyśmy maksymalnie skoncentrowane, a jak się potem okazało, nie był to mecz "wymagający” i nie było możliwości do pokazania wszystkich swoich umiejętności.

W pierwszej połowie były to w pewnym sensie "zawody na dochodzenie”, w których jedna drużyna nieznacznie "odskakiwała", potem druga odrabiała straty. W pewnym momencie Norwegia zaczęła grać ze swoimi obrotowymi, a taka gra wymaga od sędziego zaostrzonej uwagi.

Trzeba uważać nie tylko na faule, ale również obrony w kole i przekroczenia linii pola bramkowego przez atakującą kołową. Kilka takich przekroczeń linii wyłapałyśmy. Same zawodniczki w pierwszej chwili po usłyszeniu gwizdka były (albo udawały) zdziwione, a potem bez protestów wracały do obrony.


W ostatniej fazie meczu Norwegia uzyskała dużą przewagę i spotkanie stało się nudne. Całe szczęście, że sześćdziesiąta minuta zbliżała się szybko.


Do pełnej, pomeczowej satysfakcji zabrakło nam emocji związanych ze stawką meczu. Gdyby rozstrzygnięcia zapadały w ostatnich akcjach, wspominana satysfakcja byłaby dużo większa.


Co dalej? Dziś o 11.00 konferencja techniczna i podsumowanie wczorajszego dnia, potem wyjazd do Göteborga.

Tam dotrą wszystkie pary, a wieczorem zapadnie decyzja o obsadzie sędziowskiej na poszczególne mecze. Do rozegrania zostało ich jeszcze pięć, więc nominowanych zostanie pięć par.

Których? My jesteśmy parą EHF-u, a w gronie sędziującej dwunastki większość to pary IHF-u. Do tego dochodzą układy "geopolityczne”, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylok cierpliwie czekać.

Z Helsinborga Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek

 

[wideo] EHF TV: najładniejsze obrony rundy głównej ME 2016

 

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń + 4 (4 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens