ME2018 Francja (K)
El. ME: wyjazdowa porażka Polek z Czarnogórą
23.10.2013 19:38 Źródło: inf. własna/ZPRP

Polskie piłkarki ręczne od porażki rozpoczęły udział w eliminacjach do ME 2014. W wyjadowym meczu, rozegranym w Podgoricy, uległy Czarnogórzankom 21:25.  Duży wpływ na końcowy wynik miał przestój Polek na początku drugiej połowy, kiedy na pięć trafień rywalek nasz zespół nie odpowiedział żadnym.  W niedzielę w Lublinie kolejnym rywalem zawodniczek trenera Kima Rasmussena będzie reprezentacja Czech, która rozbiła Portugalię 35:20.

Polki zarówno w ty, jak i poprzednich el. ME nie mogą znaleźć sposobu na Czarnogórę (fot. Archiwum / Krzysztof Lignarski)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Pierwsze 30 minut meczu miało bardzo wyrównany przebieg. Jako pierwsze do bramki rywalek trafiały podopieczne Kima Rasmussena i w chwilę po pierwszym gwizdku Polska wygrywała 2:0.

Gospodynie szybko doprowadziły do remisu. Ambitna postawa Polek pozwoliła im ponownie odskoczyć, tym razem na 10:7, jednak bardzo twardo poczynające sobie w obronie Czarnogórki zniwelowały straty i do przerwy był remis po 11.

Wspomniana niemoc na początku drugiej partii kosztowała Biało-czerwone utratę kontaktu bramkowego z rywalkami. Biało-czerwone starały się i walczyły, ale nie były w stanie zbliżyć się na mniej niż trzy gole różnicy (22:19 w 56-ej minucie). Ostatecznie mistrzynie Europy zwyciężyły nasz zespół 25:21.

W niedzielę w Lublinie (godz. 17:30) Polki zmierzą się z Czeszkami, a Portugalia podejmie w Coimbrze Czarnogórę.

Do finałów mistrzostw Europy, których gospodarzami w grudniu 2014 roku będą Węgry i Chorwacja, awansują dwie najlepsze drużyny z grupy trzeciej.

Czarnogóra - Polska 25:21 (11:11)

Czarnogóra: Vukcević, Berjaktarović - K. Bulatović 11, Knazević 5, Radicević 4, Jovanović 2, Djokić 2, Mehmedović 1, Vukcević 1, A.Bulatović, Despotović, Klikovac, Malović, Pavicević, Petrović, Tosković

Polska: Wysokińska, Czarna, Gapska – Kulwińska 1 , Niedźwiedź, Semeniuk-Olchawa 2, Jochymek 1, Grzyb 6, Koniuszaniec 3, Stachowska, Stasiak 1, Wojtas 2, Migała 1, Byzdra 2, Kudłacz 2, Szwed-Orneborg.

MP Kalisz 2019
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?