MŚ2019 Japonia (K)
MŚ 2015: Holandia w półfinale - Francja wypunktowana (wideo)
16.12.2015 18:50 Źródło: inf. własna

Holandia nie zwalnia tempa na MŚ 2015. Rozpędzone Holenderki wygrały w ćwierćfinale z Francją 28:25 i zagrają w półfnale turniej. Ich przeciwnikiem będzie Polska, z którą niespodziewanie łatwo wygrały w grupie.

Holandia zameldowała się w półfinale (Fot. IHF)

Holenderki na tym turnieju zachwycają swoją grą i obserwatorzy nieznacznie, bo nieznacznie, ale większe szanse na zwycięstwo dawały właśnie Oranje w meczu z Francją. "Trójkolorowe" zagrały bez respektu dla będącej w znakomitej formie ekipie z Holandii.

Jednak w pierwszych dziesięciu minutach 6:4 dla Holenderek - aktywne były Groot i Snelder, króre zdobyły po dwa gole. We Francji jak zwykle brylowała na środku Pineau i w 15 minucie wyszły na prowadzenie po golu Ayglon. nieznaczna przewaga Francji utrzymywała się do 19 minuty i gola wspomnianej Pineau.

Obie drużyny przez dłuższy czas nie mogły zdobyć gola, ale pierwsze niemoc rzutową przełamały Holenderki. Trafienia Groot, Broch i Polman spowodowały, że w 27 minucie Holandia wyszła na prowadzenie 12:10. Co prawda odpowiedziała golem skuteczna jak zwykle Francuzka Nze Minko (12:11), ale Holenderki znów zaliczyły trzy gole z rzędy, autorstwa Polman i Broch. Straty przed przerwa na 15:12 zmniejszyła jeszcze Pineau.

Początek drugiej połowy lepszy w wykonaniu Frnacuzek, które po niespełna siedmiu minutach złapały kontakt bramkowy z Holandią. Znów świetnie grała Nze Minko. Jednak od 40 minut zaczął się koncert gry Estevany Polman. Przez kwadrans tylko ta holenderska rozgrywająca zdobywała gole dla swojego zespołu, a Francuzki nie potrafiły poradzić sobie z zatrzymaniem świetnej Holenderki.

Mimo to Trójkolorowe były cały czas w grze, bo w 55 minucie przegrywały po glu Dembele 22:25. Na początku 58-mej minuty Francja przegrywała już tylko 24:26 i miała kontrę. Sytuacji sam na sam nie wykorzystała Niombla, która przegrała pojedynek z rewelacyjną holenderską bramkarką - Wester. To był przełomowy moment końcówki meczu, a Holenderki najpierw podwyższyły po golu rewelacyjnej Polman.

Co prawda jeszcze gola zdobyła Ayglon, ale Francję dobiła rzutem z podłoża Abbingh i Holenderki mogły świętować - po zwycięstwie 28:25 - historyczny awans do półfinału Mistrzostw Świata. W walce o finał zmierzą się z Polską, którą w fazie grupowej rozbiły 31:20. - To będzie jednak zupełnie inny mecz - powiedział zaraz po zwycięskim półfinale z Rosją trener reprezentacji Polski Kim Rasmussen.