Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
MŚ2019 Japonia (K)
A A A
MŚ 2015: Polska vs Rosja - "ciotki w Wołgogradzie nie będą zadowolone" (wideo)
16.12.2015 19:45 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Najlepsza zawodniczka ćwierćfinału MŚ pomiędzy Polską a Rosją - Weronika Gawlik - jeszcze na konferencji prasowej po meczu Polska - Rosja nie mogła uwierzyć w to co się stało. Biało-czerwone ponownie awansowały do najlepszej czwórki mundialu. Nasza bramkarka uczyniła to po raz pierwszy w karierze. Po meczu wszystkie nasze szczypiornistki szalały z radości i to dosłownie!

 

Anna Wysokińska pozdrawia ciotki z Wołgogradu (Fot. handball.pl)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

Kim Rasmussen (trener reprezentacji Polski): Nie jestem pewny tego co się wydarzyło. Rosja dotąd w turnieju grała najlepszy handball. Dziś potrzebowaliśmy wielu rzeczy, aby zniwelować klasę rywala. Dobrej postawy bramkarek, twardej obrony, skuteczności. Wszystko to zadziałało. Szukaliśmy swojej szansy i ją w końcu znaleźliśmy.

Zawsze pokonanie drużyny Rosji to wielka sprawa.

 

Nasza taktyka była niemal perfekcyjna. Dziewczyny wierzą mi. Ja wierzę dziewczynom. Teraz przyjdzie nam grać ponownie z Holandią. To będzie jednak nowy, inny mecz.


To dla mnie bardzo ważne, że z drużyną awansowałem do półfinału w turnieju, który odbywa się w mojej ojczyźnie. Odczuwam pomoc mojej rodziny, przyjaciół i duńskich kibiców.

 

- Ciotki w Wołgogradzie nie beda zadowolone z mojego wyniku - żartowała Anna Wysokińska w wywiadzie dla handball.pl

  

[wideo] Wysokińska dla handball.pl: ciotki w Wołgogradzie nie będą zadowolone...

 

 

Weronika Gawlik (bramkarka reprezentacji Polski): Brak mi słów. Naprawdę nie wiem co powiedzieć. Jeszcze nie mogę uwierzyć w to co się stało. Że jesteśmy w półfinale.  Wierzyłam, że wszystko się może zdarzyć. Cały czas sobie powtarzałam, że należy się nam zwycięstwo. Że musimy wygrać. Wysoko zawiesiłyśmy Rosjankom poprzeczkę. Chyba każda z nas w to wierzyła skoro to się udało.


Dopiero około kolacji zdam sobie sprawę z powagi sytuacji. Na razie wiem tylko tyle, że wygrałyśmy. Teraz musimy ochłonąć i dobrze przygotować się do spotkania z Holenderkami. Już je znamy. Wiemy jak grają. Wiemy, że przegrałyśmy z nimi i dość znacząco. My za to z meczu na mecz gramy coraz lepiej.

 

- Wygrałyśmy z wielką Rosją, która na tym turnieju jak dotąd z wszystkimi wygrywała. Przeżywamy te mecze strasznie, ale i tak będziemy grać do końca pod hasłem "na luzie jedną bramką" - mówiła w wywiadzie dla handball.pl Kinga Achruk.

 

[wideo] Achruk dla handball.pl: nie było zwątpienia w wygraną z Rosją

 

 

Jewgieniej Trefiłow (trener reprezentacji Rosji): Reprezentacja Polski była od nas lepsza. My popełniliśmy 20 błędów. To w ćwierćfinałach mistrzostw świata jest niewybaczalne.

 

- Od szyi w dół silniejsze były Rosjanki, ale od szyi w górę Polki. Spryt wygrał z siłą - powedziała Patrycja Kulwińska, która rozegrała na kole kolejny dobry mwcz w reprezentacji Polski.

 

[wideo] Kulwińska dla handball.pl po victorii nad Rosją: spryt wygrał z siłą

 

 

Olga Czernoiwanienko (reprezentacja Rosji): Grałyśmy zupełnie inaczej niż we wcześniejszej fazie mistrzostw. Za dużo popełniłyśmy błędów, a co za tym idzie miałyśmy mniej okazji do zdobycia bramki.

 

- Jeszcze nigdy nie trzęsły mi się tak nofgi ze zmęczenia po meczu. Zagrałysmy "na maxa" rewelacyjne spotkaniu. Każda z nas rzuciła na szalę wszystko, co miała - powiedziała po meczweu kapitan naszej reprezentacji Karolina Kudłacz-Gloc.

 

[wideo] Kudłacz-Gloc dla handball.pl: zagrałyśmy rewelacyjne spotkanie

 

 

Na deser prezentujemy najciekawszą wypowiedź Karoliny Kudłacz-Gloc, która wylądowała na barana u Patrycji Kulwińskiej. - Jesteśmy zarąbiste laski! - mówiła Kudi do kamery handball.pl!

 

 

Handballowe_zeszyty_3
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Koszulka box 4 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens