MŚ2019 Japonia (K)
MŚ 2015: niepokonane Węgry i Dania, pierwsza wygrana Czarnogóry - resume 2. kolejki grupy A (wideo)
06.12.2015 22:30 Źródło: inf. własna/ZPRP/IHF

Węgry i Dania kontynuują zwycięski marsz w grupie A MŚ 2015. Po drugiej kolejce te zespoły mają komplet punktów. Pierwsze zwycięstwo odniosła też Czarnogóra. Bez wygranej pozostają natomiast Serbia oraz Tunezja i Japonia.

Gwiazda węgierskiej piłki ręcznej - Anita Gorbicz (Fot. IHF)

Pierwsza wygrana Czarnogóry

Jako pierwsze w 2,. kolejce grupy A wyszły na parkiet w Kolding zespoły Japonii i Czarnogóry. Zespół z Bałkanów, podrażniony remisem z Serbią, chciał szybko zabrać się do pracy i spotkała go niespodzianka. Po kwadransie gry to Japonia prowadziła 9:6.

Wtedy ciężar gry na siebie wzięła Katarina Bulativićk, której popisowe rzuty odmieniły obraz pierwszej połowy. Najpierw Czarnigóra doprowadziła szybko do remisu 9:9, by powoli uzyskiwać przewagę. Do przerwy zespół z Bałkanów prowadził, ale tylko 17:15.

Czarnigórki lepiej rozpoczęły drugą połowie i po trafieniu Radicević na 20:16 wydawało się, że wszystko układa się po myśli faworyta. Tymczasem Japonia zdobyła trzy gole z rzędu, a w ataku brylowała Sunami i zrobiło się 19:20.

Seriami zdobywała bramki także Czarnogóra, które nie pozwoliła się doścignąć. Do 48 minuty rzuciła cztery gole z rzędu i wyszła na prowadzenie 24:19. to był przełomowy moment meczu, bo Japonki nie był w stanie nawiązać już wyrównanej rywalizacji, przegrywając 23:29.

Japonia - Czarnogóra 23:29 (15:17)

Japonia
: Fujima, Kametani - Honda, Tanaka, Ishino, K. Yokoshima, Fujii 2, A.Yokoshima, Sunami 9, Arihama, Tanabe, Ishitate 3, Hara 3, Kawamura, Nagata, Matsumura 6, Kametani

Czarnogóra
: Rajcić, Hasanić, Barjaktarović - B.Pavicević 1, Radicević 10, Jovanović 4, Jauković 1, I. Pavicević, Klikovac, Lazović 1, K.Bulatović 8, Ramusović, Mehmedović 2, Despotović, Raicević 2, Grbić

Węgry znów pewnie wygrały

W drugim meczu Serbia zmierzyła się z Węgierkami, które od początku spotkania zaczęły dominować na parkiecie. Świetnie w mecz weszła Zuzanna Tomori, która zdobyła sześć z pierwszych siedmiu goli dla Madziarek. W 12 minucie Węgry prowadziły z Serbią 10:4. Przewaga powiększyła się w 22 minucie nawet do siedmiu goli (16:9), ale wtedy zespół z Bałkanów pokazał, że gra nieustępliwie i zaczął powoli odrabiać straty.

Sygnał do ataku dała Janjusević. Serbki zdobywały gole seriami, na które Węgry odpowiadały tylko pojedynczymi bramkami. Do przerwy zrobiło się znów emocjonująco, bo Serbia przegrywała już tylko 16:18.

Zaraz po przerwie kontaktowego gola dla Serbii zdobyła Zivković, ale Węgierki zaczęły też wreszcie rzucać. Znów dała znać o sobie Tomori, a dołączyła do niej Szollosi-Zacsik. Do 50 minuty trwał zacięta walka bramka za bramkę, ale ostatnie dziesięć minut należało do Węgier. Na każdy gol Serbii, "Madziarki" odpowiadały dwoma, by ostatecznie wygrać 32:26.

[wideo] Węgry znów pewnie wygrały

Serbia - Węgry 26:32 (16:18)

Serbia: Risović, Kacarević - Radosavjlević 1, Krpez 5, Trifunović, Stevin. Zivković 4, Prijović, Janjusević 3, Rajović 1, Georgijev 1, Radojević 4, Bandelier, Kacarević, Stoiljković 4, Liscević 3, Petrović

Węgry: Biro, Kiss - Tomori 10, Szollosi-Zacsik 7, Triscuk 1, Szucsanszki 4, A.Kovacsics 2, Bulath, Gorbicz 2, Peppne Szamoransky 2, Bognar-Bodi 1, Szekeres, Meyer 1, Planeta, Erdosi, M.Kovacsicz

Spacerek Danii w meczu z Tunezją

Bez niespodzianki było w trzecim niedzielnym meczu, w którym Tunezja zmierzyła się z Danią. Afrykanki prowadziły tylko na początku meczu po goli Chebbah, by potem kompletnie oddać inicjatywę gospodyniom MŚ. Kristiansen i Osterballe kompletnie rozmontowały obronę Tunezyjek i w 9. minucie Dania wygrywała 6:2.

Dania kontrolowała przebieg spotkania i sukcesywnie powiększała przewagę, nie wysilając się zbytnio. Szybki skandynawski styl kompletnie nie odpowiadał Tunezyjkom które sporadycznie trafiały do bramki, a sporo ich traciły. Do przerwy Dania prowadziła 16:10.

Sześciobramkowa przewaga utrzymywała się jeszcze przed pierwszy kwadrans drugiej odsłony. Wtedy koncert dała Anne Hansen, która przy pięciu rzutach ani razu się nie pomyliła. Efekt? W 55 minucie Dania prowadziła różnicą 10-ciu goli (29:19), by ostatecznie wygrać 32:20.