MŚ2019 Japonia (K)
MŚ 2013: Brazylia, Serbia i Dania z kompletem punktów
08.12.2013 21:55 Źródło: inf. własna

W trzecim dniu turnieju o mistrzostwo świata rozgrywanym w Serbii rywalizowano w dwóch grupach A i B. W Niszu, gdzie wlaczy grupa B, obyło się bez niespodzianek. Wszystkie spotkania wygrywały faworytki - Brazylia, Serbia i Dania. Najdłużej kibice emocjonowali się podczas meczu Skandynawek z Japonią.

Serbki po dwóch kolejkach mają cztery punkty (Fot. IHF)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Już w pierwszej połowie przewaga Brazylii nad Chinami była przygniatająca. Do stanu 5:5 Chinki starały się dotrzymywać kroku. Później trzy trafienia z rzędu zanotowały zawodniczki z Ameryki Południowej. Do przerwy prowadzenie Canarinhas wynosiło już 7 goli różnicy.

Na drugą połowę podopieczne trenera Mortena Soubaka wyszły zdekoncentrowane. Chinki zwietrzyły szansę zredukowania wysokiego prowadzenia rywalek i udało im się zdobyć cztery bramki bez odpowiedzi ze strony Brazylijek.

Od stanu 17:20 siedem goli z rzędu rzuciła jednak Brazylia i stało się jasne, że tego meczu nie przegra. Fatalnie w całym spotkaniu zaprezentowały się chińskie golkiperki, które obroniły zaledwie 2 rzuty z 36-ciu.

Aż trzy i pół tysiąca kibiców pojawiło się na meczu gospodyń. Serbki przegrywały w spotkaniu z Algierią tylko raz, na samym początku 0:1. Przez kwadrans Afrykankom udawało się utrzymywać niewielki dystans. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to popis gry Serbii. Seria dziewięciu bramek zawodniczek Sasy Boskovicia ustawiła spotkanie.

Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch trafień Souad Titou, ale później na parkiecie istniała tylko jedna drużyna. Serbki wygrały ten okres gry 11:1 i prowadziły już 29:9. W ostatnich dziesięciu minutach gospodynie odpuściły w obronie, ale prowadzenie dwudziestobramkowe zostało "dowiezione" do końca.

Niespodziewanie Japonki mocno postawiły się Dunkom. Chociaż od początku spotkania na parkiecie szalała niesamowita Kristina Kristiansen , to odpowiedź ze strony zawodniczek z Kraju Kwitnącej Wiśni była natychmiastowa.

Żadna z drużyn nie potrafiła powiększyć przewagi na większą niż jedna bramka. Dopiero minutę przed końcem Mayuko Ishitate wyprowadziła swoje koleżanki na 13:11. Podrażnione Dunki odpowiedziały błyskawicznie i do szatni zespoły schodziły przy remisie 13:13.

Początek drugiej połowy przypominał pierwszą. Tym razem pierwsze skrzypce grała Line Anna Ryborg Jorgensen. Wyrównana gra trwała do 40. minuty. Później swoją wyżsość zaczęły udowadniać czerwono-białe. Na dziesięć minut przed końcem prowadziły już 25:19.

Stało się jasne, że tego meczu nie przegrają. Ostatecznie podopieczne trenera Jana Pytlicka pokonały Japonię 29:25.