MŚ2019 Japonia (K)
MŚ 2013: Niemcy poza turniejem - Dania w półfinałach
18.12.2013 22:06 Źródło: inf. własna

Dania pokonała Niemcy 31:28 w najsłabszym pod względem sportowym meczu ćwierćfinałów mistrzostw świata. Podopieczne Jana Pytlika w półfinale serbskiego turnieju zmierzą się z Brazylią.

Danie wyeliminowała Niemcy (Fot. IHF)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Drugim ćwierćfinałem rozegranym dziś w hali Spens w Nowym Sadzie był mecz Danii z Niemcami. Do 30 minuty trudno jednak było powiedzieć, czy jest to na pewno spotkanie piłki ręcznej czy raczej zawody sprinterskie. Skandynawki mnóstwo bramek zdobywały po wspaniałych kontrach skrzydłowych, natomiast ze względu na zdecydowanie zbyt wielką liczę bramek (34 w pierwszej połowie), nie był to najpiękniejszy szczypiorniak, jaki widzieliśmy na mundialu w Serbii.

Niemki jak zwykle mogły liczyć natomiast na popisy strzeleckie Susann Muller, która jest w takiej formie, że może znaleźć się w siódemce gwiazd turnieju na pozycji prawej rozgrywającej. Przed zmianą stron to głównie Dunki były na prowadzeniu, ba, ich przewaga często wynosiła 3-4 oczka, ale od stanu 17:14 z 25.minuty straciły kolejne trzy bramki. Po dwóch kwadransach było więc 17:17.

Po zmianie stron mecz był nadal niezmiernie zacięty i trudno było wskazać ostatecznego zwycięzcę. W 51. minucie nasze zachodnie sąsiadki były na +2 i miały świetną okazję na 24:27, ale przerzutka kołowej Anji Althaus trafiła w słupek. Dunki odpowiedziały zabójczo, niczym ich rywalki tuż przed zmianą stron. 3 gole podopiecznych Jana Pytlicka odmieniły całkowicie wynik. W 55. na 27:27 wyrównała Laura Steinbach.

Zaczęła się ostateczna gra o wygraną. Gdy piękna bramka Trine Ostergaard przyniosła prowadzenie Danii, Clara Woltering popędziła z piłką na środek boiska, by jak najszybciej wznowić akcję. Na niewiele się to zdało, bo Louise Burgaard podwyższyła niedługo później na 29:27!

Widzowie, mimo dużych emocji, głównie zainteresowani byli niewiarygodnie brzmiącym wynikiem meczu Serbia-Norwegia, który na bieżąco podawał spiker zawodów. Świetna dyspozycja skrzydłowych Danii okazała się ostatecznie kluczem do sukcesu tej utytułowanej reprezentacji. Heine Jensen wycofał nawet bramkarkę, ale nic to już nie pomogło. Na pocieszenie Niemkom pozostał jedynie tytuł MVP meczu dla Susann Muller.

Dania – Niemcy 31:28 (17:17)

Dania: Greve (26%), Poulsen (21%) - Kristiansen 7 (88%), Ostergaard 6 (75%), Fisker 4 (100%), Gravholt 4 (50%), Norgaard 4 (67%), Hansen 2 (67%), Line Jorgensen 2 (67%), Burgaard 1 (20%), Thorsgaard 1, Stine Jorgensen (0/4)

Niemcy: Woltering (29%), Krause (0/2) – Muller 12 (67%), Loerper 5 (71%), Nadgornaja 4 (57%), Zapf 2 (67%), Steinbach 2 (25%), Naidzinavicius 1 (25%), Augsburg 1 (100%), Althaus 1 (25%), Geschke (0/1)

Sędziowały: C. Bonaventura i J.Bonaventura (Francja)

Kary: Dania – 2 minuty, Niemcy- 6 minut