MŚ Niemcy 2017 (K)
MŚ 2013: Polska vs Dania: "rzucałyśmy jej piłką prosto w ręce" (wideo)
22.12.2013 16:51 Źródło: inf. własna/IHF

Na czwartym miejscu zakończyły serbski mundial szczypiornistki Kima Rasmussena. W małym finale Polki uległy Danii 26:30. Oto co powiedziały zawodniczki i trenerzy po małym finale MŚ 2013.

Katarzyna Koniuszaniec ze łzami w oczach kończyła wywiad dla handball.pl. głowa do góry! (Fot. handball.pl)

Kim Rasmussen (trener reprezentacji Polski): Mecz Dunkami pokazał, że szybki handball stwarza nam powazne problemy. Podczas drugiej połowy Dania pokazała znakomity występ w ataku. Wiedzieliśmy co Dunki robiły, ale robiły to na tyle szybko, że byliśmy zawsze o jeden krok za późno.

Jan Pytlick (trener reprezentacji Danii): Jesteśmy dziś usatysfakcjonowaniu. Myslę, że moja drużyna rozegrała bardzo dobry mecz, mimo, że mieliśmy olbrzymie problemy w defensywie w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy. W drugiej odsłonie zagraliśmy swój najlepszy handball na turnieju. Ten medal jest bardzo ważny także dla klubów, federacji i kibiców. Minęło sporo czasu od ostatnich medali naszych dziewczyn.

Iwona Niedźwiedź (rozgrywająca reprezentacji Polski): Po 30 minutach zeszłyśmy do szatni z trzybramkowym prowadzeniem, choć mogłyśmy prowadzić różnicą nawet 5-6 goli. W drugiej połowie mieliśmy olbrzymie problemy z duńskim atakiem. Chcieliśmy bardzo zdobyć ten medal, a po tej porażce jesteśmy naprawdę bardzo smutne.
Karolina Kudłacz (rozgrywająca reprezentacji Polski):  Jestem smutna. Nie musiałyśmy przegrać tego meczu. Przez trzy kwadranse grałyśmy to spotkanie w dobrej formie. Nie mam wytłumaczenia na to co stało się w ostatnim kwadransie.

Cecilie Greve (reprezentantka Danii): Jestem szczęśliwa. Zagrałyśmy wspaniałą drugą połowę.

Maria Fisker (reprezentantka Danii): Juz niedługo Święta bożego Narodzenia, a my sobie I kibicom w Danii sprawiłyśmy już dziś wspaniały prezent. Brązowy medal jest wspaniały. Podczas przerwy nie byłyśmy rozżalone. Powiedziałyśmy sobie – zagrajmy fantastycznie z fanem w drugiej odsłonie I to się udało. Chciałabym pogratulować Polsce, która zagrała znów bardzo dobry mecz.

Wypowiedzi dla handball.pl:

Kinga Byzdra (rozgrywająca reprezentacji Polski): Na gorąco mogę powiedzieć, że zabrakło nam w drugiej połowie determinacji. W pierwszej odsłonie grałyśmy ostro, z zębem i to nam wychodziło. To był dzień tej niesamowitej Kristiny Kristiansen. Nie mogłyśmy jej zatrzymać. Patrząc na cały turniej może jest to dobry wynik dla Polski, ale my chcieliśmy te mistrzostwa zamknąć zdobyciem medalu. Zostawiliśmy wiele wysiłku i potu na boisku. Tera zostawiamy łzy, bo jest nam przykro.  Mam nadzieję, że to doświadczenie trochę cierpiące, ale w przyszłości zaprocentuje.

Katarzyna Koniuszaniec (skrzydłowa reprezentacji Polski):  Bardzo starałyśmy się zmotywować po tym meczu z Serbią i zagrać zespołowo. Pierwsza połowa pokazał, że jest ok., ale w drugiej stało się właściwie nie wiem co. Muszę to jeszcze raz na spokojnie  zobaczyć. Podejmowałyśmy złe decyzje w ataku w drugiej połowie. W pewnym momencie rzucałyśmy bramkarce duńskiej w ręce.

0
Które miejsce zajmą polskie piłkarki ręczne podczas turnieju Golden League, na którym zagrają z Norwegią, Danią i Francją?