MŚ2019 Japonia (K)
MŚ 2013: porażka Węgier skomplikowała sytuację w grupie D
12.12.2013 21:53 Źródło: inf. własna

Niespodziewana wygrana Rumunii z Węgrami mocno skomplikowała rywalizację w grupie D. Co prawda znamy wszystkie cztery drużyny, które awansują, ale nie wiemy na kogo trafią biało-czerwone. Niemki pozostają jedyną drużyną z kompletem zwycięstw.

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Mecz bez historii. Przewaga Czeszek była miażdżąca. Po 9. minutach gry było 5:0, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:4. Australijki nie były w stanie zmusić do dużego wysiłku Lucie Starpovą, która odbiła 23/33 piłek.
W drugiej połowie Czeszki nadal seryjnie zdobywały bramki, przy jednostkowych odpowiedziach ze strony drużyny Jasona Hoppnera.

Australia - Czechy 10:34 (4:15)

Najwięcej bramek dla Australii:
Boyd 3, Brunsberg 2, Smiljanic 2, Van Bussel 2; dla Czech: Crhova 8, Hrbkova 5, Kutlvasrova 5

Spotkanie było zacięte tylko w pierwszej połowie. Żadna drużyna nie potrafiła sobie wypracować przewagi większej niż dwie bramki.

Poddenerwowane Niemki na drugie trzydzieści minut wyszły bardzo zmobilizowane. Przez pierwsze dziesięć minut zdominowały rywalki. Po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzenie wzrosło do czterech trafień (15:11). Kwadrans przed końcem było już 20:14, a sześć minut później 22:14. Stało się jasne, że Tunezja nie jest w stanie ugrać chociażby punktu w tym spotkaniu. W końcówce udało się odrobić kilka bramek, ale wynik 26:20 to wszystko na co było stać Tunezję.

Niemcy - Tunezja 26:20 (10:11)
Najwięcej bramek dla Niemiec:
Loerper 6, Kethorn 5, Geschke 4, Muller 4; dla Tunezji: Chebbah 6, Dhaouadi 5, Elghaoui 2, Hachana 2, Toumi 2

Zaczęło się obiecująco dla Węgier. Po dziesięciu minutach i imponującym początku Szandry Zacsik, która zdobyła trzy z czterech pierwszych bramek swojego zespołu. Konsekwentna i równa gra Rumunek pozwoliła doprowadzić do remisu 5:5, a chwilę później 6:6. Końcówka pierwszej połowy to znów lepsza gra Madziarek. Po trzydziestu minutach nic nie wróżyło, że Węgry mogą ten mecz przegrać.

Do 41. minuty szczypiornistki Janosa Hajdu utrzymywały trzybramkowe prowadzenie. W tym momencie Węgierki miały przestój. Rumunkom wystarczyły trzy minuty, aby doprowadzić do remisu. Chwilę później Eliza Buceschi wyprowadziła swoje koleżanki na prowadzenie. Węgierki się przebudziły, po bramkach Tomori i Gorbicz  dwukrotnie na tablicy świetlnej był remis. Kolejne cztery bramki zdobyły Rumunki, po dwie Laura Chiper i Valentina Ardean-Elisei. Do końca spotkania pozostawały trzy minuty. Węgierkom nie udało się odrobić strat i po raz pierwszy w tegorocznym mundialu straciły punkty.

Rumunia - Węgry 21:17 (8:10)