MŚ2019 Japonia (K)
MŚ 2013: Serbia zagra w półfinale z Polską - Norwegia jedzie do domu
18.12.2013 22:07 Źródło: inf. własna

Najbardziej utytułowana drużyna piłkarek ręcznych ostatnich lat zakończyła udział w mistrzostwach świata. Norwegia musiała uznać wyższość gospodyń turnieju i uległa Serbii 28:25. To najgorszy wynik Skandynawek od 2005 roku, w mundialu rozgrywanym w Rosji Norwegia została uplasowana na dziewiątej pozycji.

Serbia zagra z Polską w półfinale MŚ (Fot. IHF)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Norweżek. Po ośmiu minutach gry było już 5:2, a po kwadransie 9:4. W pierwszej połowie Skandynawkom bardzo dobrze grało się z obrotową. Nieźle pracowały skrzydła.

Dzięki trafieniom Damnjanović, Cvijić i ponownie Damnjanović Serbki zmniejszyły straty do dwóch bramek (9:11 w 24 min). Pięć minut później Cvijić rzuciła bramkę kontaktową. Pierwsza połowa zakończyła się niewielkim prowadzeniem Norwegii 16:15.

Od zdecydowanej przewagi gości rozpoczęła się druga połowa spotkania. Pomimo olbrzymiego tumultu miejscowej publiczności Norwegia zdobyła cztery bramki bez odpowiedzi ze strony rywalek. Było już 20:15. Jednak to co wydarzyło się później będzie się jeszcze długo śniło Thorirowi Hergeirssonowi.

Przez siedemnaście minut Serbki demolowały faworyzowane Skandynawki. Ten okres gry ekipa Sasy Boskovicia wygrała 11:2. Na pięć minut przed końcem na tablicy świetlnej hali w Belgradzie było już 26:22 dla miejscowych. Kompletnie rozbita Norwegia nie umiała odpowiedzieć rozpędzonej Serbii.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:25. To pierwszy półfinał w historii dla Serbii, dla Norweżek najgorszy występ na mundialu od ośmiu lat.

Serbia - Norwegia 28:25 (15:16)

Serbia: Tomasević, Risović - Cvijić 8, Damnjanović 8, Lekić 4, Krpez 3, Nisavić 2, Zivković 2, Popović 1, Erić, Filipović, Ognjenović, Rajović

Norwegia: Lunde, Solberg - Loke 5, Breivang 4, Mork 4, Sulland 4, Blanco 2, Hammerseng-Edin 2, Astad 1, Riegelhuth-Koren 1, Kristiansen, Mold, Nostvold, Solberg