MŚ2019 Japonia (K)
MŚ Serbia: Japonki mocno postraszyły gospodynie (foto, wideo)
06.12.2013 19:06 Źródło: inf. własna

W pierwszym dniu mistrzostw świata w Serbii zaplanowano tylko jeden mecz. Po uroczystym otwarciu imprezy do rywalizacji stanęły zespoły Serbii i Japonii. Pierwsza połowa należała do szczypiornistek z kraju Kwitnącej Wiśni. W drugiej połowie gospodynie stanęły na wysokości zadania i nie pozwoliły na niespodziankę.

Andrea Lekić nie miała łatwego życie z Japonkami (Fot. IHF)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Początek spotkania w Niszu mógł przyprawić Serbskich kibiców o palpitacje serca. Gospodynie kompletnie nie potrafiły znaleźć sposobu na szybko grające w ataku Japonki. W ekipie Masamichi Kuroyamy pierwsze skrzypce grały Shio Fuji oraz Yuki Tanabe.

Co prawda Serbki zmniejszyły straty do wyniku 6:8, ale Japonek z dobrego rytmu wybić się nie udało. Jedyną pozytywną postacią w faworyzowanej ekipie Serbii była bramkarka Katarina Tomasevic.

W drugiej połowie podrażnione gospodynie zagrały tak jak potrafią i dość szybko odrobiły straty. W 42. minucie do remisu 17:17 doprowadziła Andrea Lekić. Zdenerwowany szkoleniowiec Japonii poprosił o czas. Reprymenda nie poskutkowała, zawodniczki z Azji nie potrafiły utrzymać poziomu z pierwszej części gry.

Na parkiecie królowały największe gwiazdy ekipy Sasy Boskovicia - Andrea Lekić, Marija Lojpur czy Sanja Damnjanović. Kiedy na trzy minuty przed końcem spotkania Serbia prowadziła 28:23 wydawało się, że dwa punkty będą niezagrożone. Tymczasem goście rzuciły trzy bramki pod rząd i zrobiło się nerwowo. Na więcej ambitnej drużynie z Japonii nie wystarczyło czasu.

Serbia - Japonia 28:23 (10:13)

Serbia: Tomasević, Risović - Lekić 6, Damnjanović 5, Lojpur 5, Ognjenović 5, Krpez 3, Cvijić 1, Filipović 1, Popović 1, Zivković 1, Eric, Liscević, Nisavić, Rajović, Stoiljković

Japonia: Hida, Fujima - Fuji 7, Yokoshima 6, Arihama 5, Tanabe 4, Ishitate 1, Kamimachi 1, Katsuren 1, Takahashi 1, Ikehara, Hara, Hayafune, Masuda, Nagata, Nishikiori