PE Gwardia Opole
Porażka Gwardii w Opolu - pierwszy ćwierćfinał dla MMTS-u (wideo)
19.04.2017 21:28 Źródło: inf. własna

Trudna sztuacja Gwardii Opole po pierwszym meczu ćweirćfinałowym PGNiG Superligi. Miejscowy zespół przegrał z bardzo dobrze grającym MMTS-em Kwidzyn 24:29. Rewanż, którego faworytem będzie zespół Patryka Rombla, odbędzie się 25-go kwietnia w Kwidzynie.

Gwardia Opole przegrała z MMTS-em Kwidzyn w pierwszym ćwierćfinale (Fot. Gwardia Opole)

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie, ale dzieki wspaniałej dyspozycji Pawła Kiepulskiego już w 7 minucie goście wyszli na prowadzenie 2:4, a już w 9 prowadzili czterema oczkami i o czas prosił Rafał Kuptel. Gwardziści mieli ogromny problem z obroną, co skrzętnie wykorzystali goście.

Nie miał litości Mateusz Seroka i na półmetku pierwszej odsłony przewaga przyjezdnych była już sześciobramkowa. W 22 minucie czerwoną kartką ukarany został ten sam zawodnik za faul na Antonim Łangowskim.

Nieskuteczność gospodarzy w ataku sprawiła, że na przerwę zawodnicy schodzili przy prowadzeniu 8:13 MMTS-u Kwidzyn.

Od początku drugiej odsłony widać było ogromne chęci Gwardzistów na powrót z dalekiej podróży w tym meczu – zbliżyli się na cztery trafienia, ale była to magiczna bariera, którą ciężko było przełamać.

To co w pierwszej odsłonie wypracował Seroka, w drugiej dokończył Potoczny. Gwardziści robili co mogli, głównie za sprawą Kamila Mokrzkiego (7 trafień), ale bramka gości była jak zaczarowana.

Ostatecznie to przyjezdni triumfowali 24:29, a MVP meczu został wybrany Paweł Genda.