Vive Tauron Kielce
Tomczak dla Handball.pl: to jest fachowiec najwyższej klasy
02.03.2012 10:04 Źródło: inf. własna
komentarzy 8

Bartomiej Tomczak z Vive Targi Kielce powiedział po zwycięskiej „świętej wojnie” nad Orlen Wisłą Płock, że bohaterem spotkania był Sławomir Szmal. Ze skrzydłowym wicemistrzów Polski rozmawialiśmy po spotkaniu wygranym 26:22 spotkaniu z "Nafciarzami".

Bartłomiej Tomczak przyznał, że Vive zawdzięcza zwycięsywo nad Orlen Wisłą Płock w dużej mierze Sławomirowi Szmalowi (fot. Patryk Ptak/vivetargi.pl)
Dołącz do nas na Facebooku!

Handball.pl: Zwycięstwem nad Wisłą przypieczętowaliście awans do fazy play-off z pierwszego miejsca. Czy uważa Pan, że będzie to miało znaczenie w aspekcie psychologicznym?

Bartłomiej Tomczak (skrzydłowy Vive): Z pewnością będzie to miało znaczenie. Pokonaliśmy Płock już dwa razy w tym sezonie, bardzo się z tego powodu cieszymy. Styl jaki zaprezentowaliśmy może nie był najlepszy, ale ważne jest to, że grając u siebie nie pozwoliliśmy wywieźć Wiśle Płock punktów

Znaczący wpływ na wynik spotkania miał Sławomir Szmal...

- Zgadza się, Sławek rozegrał bardzo dobry mecz. Wiadomo, miał kontuzję, nie jest łatwo po niej wrócić. Udowodnił, że jest w znakomitej formie i myślę, że tak pozostanie do końca sezonu, bo jest to fachowiec najwyższej klasy.

Walczycie na trzech frontach, czekają Was trudne mecze. Czy jesteście w stanie to pogodzić?

- Teraz skupiamy się na lidze, potem przyjdzie czas, aby myśleć o Lidze Mistrzów. Następnym rywalem w niej jest Cimos Koper. Będziemy się starali zrobić wszystko, aby awansować do następnej rundy.

Wywołaliśmy temat Ligi Mistrzów. Jakby Pan zatem ocenił szansę kielczan na awans do następnej fazy tych rozgrywek?

Szansę oceniam 50/50. Rywale to bardzo dobrze poukładany zespół. Trzeba będzie włożyć dużo walki, aby przejść dalej.

Rozmawiali w Kielcach Wojciech Śmiech, Marcin Salamon.

Handballowe_zeszyty_3
oceń + 9 (11 głosów)

8
wywiad
kibic | *.pl | 02.03.2012 14:19
Aż dwie osoby są potrzebne do przeprowadzenia tak skomplikowanego wywiadu?
KSI | *.pl | 02.03.2012 14:36
widocznie nadarzyła im się taka okazja..
wszystkie rzeczy kielc są podpisywane
mex-mex | *.pl | 02.03.2012 16:33
dwoma nazwiskami Salomon i Śmiech, zna ktos tych żurnalistów
mk
WP_1947 | *.pl | 02.03.2012 17:23
słuchajcie.. czy aby nie za prędko rozpływacie się nad 'come-back' Kasy? przecież pierwsze 20min 1poł. wszystko puszczał jak leciało.. tak naprawdę zaczął bronić w 2 połowie a w dużej mierze dzięki dobre obronnej VTK i beznadziejnym rzutom - patrz 2 kontry Adama Wiśniewsiego i rzutu prosto w bramkarza
Niepotrzebnie miejscowi rzucali mięsem!
przypał | *.pl | 02.03.2012 18:57
70921,Szmal__szkoda__ze_doping_byl_tak_wulgarny.ht
ml
To prawda
Jurek Kielce | *.pl | 02.03.2012 20:40
Kasa po przyjściu do Kielc nie prezentuje dobrej, równej formy. Faktycznie jagby nikt niezauważył,że wpierwszej połowie meczu z Płockiem nic nie bronił. Nie bójmy się krytykować jak jest źle pomimo,że jest to zasłużony zawodnik.
Kasa to klasa
kibic | *.pl | 02.03.2012 21:17
Nic nie bronił do przerwy? Tu bym się nie zgodził. Może nie było tego błysku, ale bronił tak sobie. Po przerwie bronił genialnie. W sumie w całym meczu 24 wybronione rzuty (!) w tym wiele stuprocentowych pozycji czy to po kontrach czy ze skrzydeł. Ostatecznie 52% skuteczności po całym meczu - wynik genialny. Trzeba powiedzieć, że Kasa na początku sezonu grał super! Kto nie wierzy niech obejrzy mecze z Valladolid i RNL o dziką kartę. Grał tak jak we wczorajszym meczu z Płockiem. Później za jakiś czas złapał kontuzję i grał z kontuzją kolana przez 2 miesiące. Później operacja i dopiero teraz wraca do formy. Prędzej czy później wróci do normalnej dyspozycji, bo bronić potrafi i to każdy wie. Jest to znakomity bramkarz klasy światowej. Przypomina mi się historia z Michałem Jureckim z tamtego sezonu. Grał nieźle, ale nie było błysku. Teraz Michał jest w Kielcach jednym z liderów zespołu (w LM 56 bramek). Z Kasą będzie tak samo. To tylko kwestia czasu. Jeśli zawodnik ma ponadprzeciętne umiejętności to prędzej czy później po przyjściu do nowego klubu złapie swój normalny rytm.