Zagłębie Lubin
Górnicze Derby w Lubinie dla Zabrza - Zagłębie pokonane (wideo)
27.01.2017 20:15 Źródło: inf. własna/Zagłębie Lubin

Piłkarze reczni PGNiG Superligi odrabiali dziś zaległości. Dziś zostały rozegrane Dergby Górnicze, które przeniesiono z początku grudnia ubiegłego roku z powodu wypadku w Kopalni Rudna. W meczu 14. kolejki ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało u siebie z Górnikiem Zabrze 23:31.

Górnik wysoko wygrał Debry z Zagłębiem (fot. PGNiG Superliga)

Iso Sluijters otworzył wynik spotkania, ale kolejne dwa trafienia należały do gospodarzy. Bramki Przemysława Mrozowicza i Arkadiusza Moryto dały miedziowym prowadzenie. W piątej minucie mieliśmy remis po 2. Później w poczynania obydwu drużyn wkradła się niedokładność i kolejne akcje ofensywne kończyły się niecelnymi rzutami.

Strzelecką niemoc przełamał w dziesiątej minucie Iso Sluijters i Górnik wyszedł na prowadzenie. W 12. minucie, kiedy ze skrzydła trafił Bartłomiej Tomczak na tablicy wyników było 3:6. Czas upływał, a podopieczni Pawła Nocha i Adriana Anuszewskiego wciąż mieli problemy ze skończeniem akcji.

Tymczasem Górnik miał w swoich szeregach Iso Sluijtersa. Holenderski rozgrywający w 20. minucie miał na swoim koncie już sześć bramek – połowę całego dorobku bramkowego swojej drużyny. Zabrzanie wypracowali sobie wyraźniejszą przewagę i do przerwy prowadzili 17:12.

Drugą połowę trafieniem rozpoczął Arkadiusz Moryto, ale dwa kolejne były autorstwa przyjezdnych. Gra miedziowych nie poprawiała się, a Górnik powiększał swoją przewagę. Pięć minut po zmianie stron było 14:21 i ciężko było wierzyć, że losy meczu odwrócą się. Miedziowi zdobyli się na zryw i zmniejszyli straty do czterech bramek. Niestety lubinianie nie poszli za ciosem i Górnik znów odskoczył.

Nie do zatrzymania wciąż był Sluijters, który rzucał jak na zawołanie. W 45. minucie na placu gry pojawił Krystian Bondzior, chwilę później inny z wychowanków Zagłębia Tomasz Pietruszko opuścił parkiet z gradacji kar. Przewaga gości utrzymywała się w granicach 4-5 bramek i wzrosła jeszcze w samej końcówce. Cztery minuty przed końcową syreną Górnik wygrywał 28:21.

Do końca nic się nie zmieniło, a na listę strzelców wpisał się nawet golkiper zabrzan Mateusz Kornecki w ostatniej sekundzie spotkania.

[wideo] Załębie TV: wypowiedzi po meczu Zagłębia z Górnikiem

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 23:31 (12:17)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 1, Bondzior, Przysiek 4, Czuwara 2, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 5, Wolski , Gudz, Bartczak 2, Pietruszko , Moryto 6, Dżono 2

Górnik: Kornecki 1, Galia, Kicki – Niedośpiał 1, Daćko 2, Tomczak 3, Kryński 5, Gromyko 1, Piątek, Sluijters 9, Bushkov, Gliński , Tokaj 7, Fąfara , Ścigaj, Adamuszek 2

Sędziowie: Sebastian Pelec, Jakub Pretzlaf

Widzów: 1791

Źródło: MKS Zagłębie Lubin (zaglebie.lubin.pl), NMC Górnik Zabrze (handballzabrze.pl)