Piotrcovia Piotrków Trybunalski
MKS Selgros Lublin w półfinale - Piotrcovia rozbita (wideo)
10.04.2016 19:58 Źródło: inf. własna/MKS Selgros Lublin/Piotrcovia

MKS Selgros Lublin w pełni zasłużył na grę w półfinale PGNiG Superligi. W rewanżowym meczu mistrzynie Polski rozbiły MKS Piotrcovię 35:19. Była to w pewnym sensie rehabilitacja za pierwszy ćwiercfinał, który MKS wygrał na wyjeźdzuie, ale tylko jedną bramką. Same zawodniczki i trenerka określały pierwszy mecz jako zimyn prysznic. W drugim meczu podobna sytuacja nie miała już miejsca...

Widziane z Lublina:

Poza pierwszymi minutami, niedzielne spotkanie było meczem bez historii. Lublinianki zaczęły od bardzo mocnego uderzenia, już w 10 minucie prowadząc 5:2, a chwilę potem 9:3. Przewaga MKS, jak łatwo można wywnioskować z wyniku, rosła z każdą minutą. Momentami podopieczne trener Sabiny Włodek wręcz bawiły się grą, dając sporo radości licznie zgromadzonym kibicom.

Po zmianie stron walka toczyła się już nie o awans do półfinału, a o jak najwyższe zwycięstwo. - Wykonałyśmy przedmeczowe założenia w 100 procentach. Nie dałyśmy szans Piotrcovii, a naszym głównym celem było wyjście i naciśnięcie na rywalki od pierwszej minuty - opowiada Edyta Charzyńska.

- Pierwszy mecz w Piotrkowie (wygrana 27:26 - przyp. aut.) był wypadkiem przy pracy. Wtedy brakowało nam skuteczności i szwankowała obrona. Dzisiaj było już zupełnie inaczej - dodaje.

O świetnej obronie MKS świadczy ilość straconych bramek. Nasza bramkarka Ekaterina Dzhukeva została zresztą wybrana MVP spotkania. Dzhukeva miała aż 51-procentową skuteczność obronionych piłek. Cały zespół miał natomiast doskonałą skuteczność w ataku. Aż 70% rzutów zawodniczek MKS znalazło drogę do bramki.

[wideo] MKS Selgros - Piotrcovia | 1/4 finału play-off

Widziane z Piotrkowa Trybunalskiego:

Już po kwadransie było jasne, że gospodynie są tego dnia nieosiągalne dla Piotrcovii. MKS Selgros wygrywał 9:3, a w kolejnych minutach jeszcze powiększał przewagę. Do przerwy było 18:8, a na kwadrans przed końcem pachniało prawdziwym pogromem - mistrz Polski prowadził aż 26:10. Na szczęście w końcówce gospodynie zwolniły nieco tempo i wygrały ostatecznie 35:19.

Lublinianki powalczą więc o kolejny mistrzowski tytuł, a Piotrcovii pozostanie walka o miejsca 5-8. Na pocieszenie możemy dodać, że w podobnej sytuacji znalazł się klub, który dysponuje o wiele większym budżetem od Piotrcovii, a w ostatnich latach seryjnie zdobywał medale mistrzostw Polski. Chodzi o Zagłębie Lubin, które przegrało ćwierćfinałową rywalizację z Vistalem Gdynia.

MKS Selgros Lublin - MKS Piotrcovia 35:19 (18:8)

MKS: Dzukieva, Gawlik - Rola 6, Gęga 5, Kocela 5, Quintino 5, Charzyńska 4, Repelewska 3, Mihdaliowa 3, Bijan 2, Drabik 2, Skrzyniarz, Szarawaga

Piotrcovia: Jurkowska, Opelt, Sarnecka - Sobińska 2, Kucharska, Szymańska 3, Kopertowska 3, Wawrzynowska 2, Wypych 6, Szafnicka, Olek, Piecaba, Jałoszewska, Ivanović 2, Belmas 1

Źródło: MKS Selgros Lublin (mks.lublin.pl), MKS Piotrcovia (piotrcovia.com)