Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Pechowa porażka Łączpolu - zwycięska Piotrcovia
13.02.2016 21:20 Źródło: inf. własna/AZS Łączpol Gdańsk

Olbrzymich emocji dostarczył mcz 19. kolejki PGNiG Superligi piłkarek ręcznych pomiędzy Łączpol AWFiS Gdańsk z Piotrcovią. Gdańszczanki przegrały jedną bramką 26:27.

Jeszcze w pierwszej połowie wydawało się, że gdański zespół kontroluje sytuację na boisku. Niestety po zmianie stron klasę pokazała Piotrcovia, która po szalonej końcówce wygrała 27:26.

Po przyjściu do trójmiejskiego klubu Renaty Kayumovej i Karoliny Kalskiej to AZS Łączpol AWFiS był faworytem spotkania szczególnie, że wygraliśmy pierwszy mecz w Piotrkowie Trybunalskim. Nastawialiśmy się na wyrównany bój i taki rzeczywiście był.

Od początku to jednak zespół AZS-u nadawał ton grze. Gdy w 14. minucie trafiła Monika Stachowska, na tablicy wyników widniał rezultat 6:4. Co prawda piotrkowianki szybko doprowadziły do remisu, jednak w końcówce za sprawą bramek Małgorzaty Jurczyk, Marty Tomczyk i Katarzyny Pasternak zespół z Gdańska wyszedł na prowadzenie 15:11.

Piłka ręczna jest bardzo nieprzewidywalna i tak było również tym razem. Po niewykorzystanym karnym przez gdańszczanki do głosu doszły podopieczne trenera Michała Pastuszki. Skuteczna z siódmego metra była Edyta Szymańśka, a „swoje” z gry dołożyła Monika Kopertowska. Gdy na 11 minut przed końcem trafiła Katarzyna Jałoszewska, było już 19:22.

Punkty coraz bardziej uciekały, jednak miejscowe zawodniczki się nie poddały i gdy Karolinę Sarnecką pokonała Karolina Kalska, na trzy minuty to AZS wwyszedł na prowadzenie 25:24.

Młoda bramkarka Piotrcovii znakomicie spisała się jednak w końcówce, a Piotrcovia rzuciła w kluczowym momencie trzy bramki z rzędu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem porażką AZS-uz Piotrcovią 26:27.

Łączpol AWFiS Gdańsk - Piotrcovia Piotrków Tryb. 26:27 (15:11)

AZS Łączpol: Kayumova, Dobrowolska – Siódmiak 5, Kalska 5, Dąbrowska 4, Stachowska 4, Jurczyk 3, Pasternak 2, Tomczyk 2, Skonieczna 1 oraz Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka

Piotrcovia: Sarnecka, Jurkowska – Szymańska 8, Kopertowska 8, Wypych 5, Jałoszewska 2, Ivanović 2, Kucharska 1, Sobińska 1 oraz Belmas

Kary: 8 min. (Skonieczna 4 min., Lipska 2 min., Siódmiak 2 min.)
Kary: 8 min. (Kucharska 4 min., Jałoszewska 2 min., Belmas 2 min.)

Sędziowie: Młyński, Puszkarski