Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Pewna wygrana Vistalu - Piotrcovia walczyła do końca (wideo, foto)
18.11.2015 19:48 Źródło: inf. własna/Vistal Gdynia

Vistal Gdynia odniósł zwycięstwo nad Piotrcovią na zakończenie swoich występów w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego. Gdynianki do przerwy prowadziły dziewięcioma golami, ale w drugiej odsłonie ambitne piotrkowianki zmniejszyły nieco straty. Dwa punkty zostały jednak w Trójmieście.

Vistal udanie zakończył jesienne zmagania w PGNiG Superligi (Fot. Vistal Gdynia / FB)

Już od pierwszego gwizdka gdyński zespół spisywał się bardzo dobrze. W 5. minucie po trafieniu Dunji Tasić, Vistal prowadził już 4:1. Później co prawda zespół gości zbliżył się nawet na różnicę jednej bramki, ale końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy.

Skuteczna była Tasić, a wtórowały jej koleżanki z zespołu. Dodatkowo świetnie spisywała się w bramce pomijana w kadrze Polski Małgorzata Gapska, która obroniła cztery karne. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 18:9, a wynik ustaliła Emilia Galińska.

Po zmianie stron było jeszcze lepiej. Ton grze w ataku nadawały Galińska oraz Aneta Łabuda. Po rzucie prawoskrzydłowej Vistalu, w 38. minucie było już 24:14. Wtedy trener Paweł Tetelewski dokonał wielu zmian i nastąpił przestój, po którym piotrkowianki po trafieniu Katarzyny Piecaby doszły rywalki na 23:26.

Końcówka należała jednak do Vistalu. Po rzuceniu czterech bramek z rzędu miejscowe wyszły na pewne prowadzenie. W końcówce na boisko weszła debiutantka – rozgrywająca Natalia Kowalczyk. Rzucała nawet karnego, jednak niestety tym razem się udało. Na premierową bramkę będzie musiała poczekać do 2016 roku.

[wideo] Vistal TV: Vistal Gdynia wygrał z Piotrcovią!

[wideo] Vistal TV: konferencja po meczu Vistal - Ruch

Vistal Gdynia - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 33:28 (18:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Łabuda 6, Galińska 6, Tasić 5, Stanulewicz 4, Kozłowska 3, Kobylińska 3, Dorsz 2, Zych 2, Janiszewska 1, Kulwińska 1 oraz Urbaniak, Kowalczyk, Gutkowska

Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka – Kucharska 8, Rol 5, Ivanović 4, Kopertowska 4, Wypych 3, Piecaba 2, Marszałek 1, Jałoszewska 1 oraz Szafnicka, Szymańska, Sobińska

Źródło: Vistal Gdynia (vistalreczna.pl), MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (piotrcovia.com)