Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Piotrcovia rozbita - MKS Selgros pokazał klasę
20.02.2016 19:54 Źródło: inf. własna/MKS Selgros Lublin/MKS Piotrkowia

Nie udał się Piotrcovii mecz 20. kolejki PGNiG Superligi. Piłkarki reczne "Gieksy" przegrały z MKS-em Selgros Lubluin 17:29. Świetny mecz rozegrała brazylijska skrzydłowa Jessica Quintino.

Widziane z Piotrkowa Trybunalskiego:

Po niemrawym początku (pierwsze minuty i 3:0 dla MKS Selgros Lublin) przychodzi okres naprawdę przyzwoitej gry Piotrcovii. Świetną zmianę w bramce gospodyń daje Daria Opelt, która zastępuje Karolinę Sarnecką. Jej interwencje dodają skrzydeł koleżankom z pola, które dorównują kroku przyjezdnym i nawiązują walkę z faworytkami.

Bramkowy remis już w 6. minucie po karnym Anny Szafnickiej (3:3), a potem walka i ogólnie niezła gra zawodniczek Michała Pastuszki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 10:11 i nic nie wskazuje na pogrom w drugiej.

Bo w drugiej oglądamy zupełnie inny Selgros i zupełnie inną Piotrcovię. Jeszcze w 36. minucie jest 11:12, ale kilka skutecznych kontrataków gości przynosi bramki Jessici Quintino, Kristiny Repelewskiej czy Agnieszki Koceli. W 40. minucie jest 11:16, a w 50. 14:23. Ostatecznie mecz kończy się wysokim zwycięstwem gości 29:17.

Widziane z Lublina:

Początek spotkania był bardzo wyrównany. MKS długo nie mógł uzyskać wyraźniejszej przewagi, chociaż od pierwszej minuty prowadził. Dopiero po około kwadransie gry podopieczne trener Sabiny Włodek wrzuciły wyższy bieg, uzyskując aż pięciobramkową przewagę (10:5).

Gdy wydawało się, że jest to początek końca Piotrcovii w tym meczu, niespodziewanie gospodynie zaczęły dominować. Jeszcze przed zmianą stron doprowadziły do remisu, ale dzięki bramce Kamili Skrzyniarz, to przyjezdne prowadziły po 30 minutach 11:10.

Przerwa wyraźnie pomogła MKS. W drugiej połowie kibice obejrzeli absolutną dominację mistrzyń kraju. Z każdą minutą przewaga lublinianek się zwiększała, a miejscowe nie miały praktycznie nic do powiedzenia.

MKS zwolnił dopiero pod koniec spotkania, po osiągnięciu dwunastu bramek przewagi (27:15). Ostatecznie spotkanie zakończyło się pogromem 29:17.

Świetne spotkanie rozegrała Jessica Quintino, która wraca do formy po długiej pauzie. Brazylijka zdobyła sześć bramek, będąc najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Pięć goli dołożyła z kolei Joanna Drabik.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - MKS Selgros Lublin 17:29 (10:11)

Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka, Opelt – Sobińska 2, Kucharska 3, Matyja, Osuch, Szymańska 2, Kopertowska 3, Wypych 2, Szafnicka 2, Olek, Ivanović 1, Jałoszewska 1, Belmas 1.

MKS: Dzhukeva, Gawlik – Bijan 1, Quintino 6, Kocela 1, Rola, Gęga 1, Repelewska 4, Kozimur 4, Drabik 5, Skrzyniarz 2, Charzyńska 2, Szarawaga 3.

Kary: 8 min (Kopertowska, Jałoszewska, Wypych, Szafnicka)
Kary: 8 min (Repelewska x2, Kozimur, Charzyńska)

Źródło: MKS Selgros Lublin (mks.lublin.pl), MKS Piotrkowia Piotrków Trybunalski (piotrcovia.com)