Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Start rozbił Piotrcovię - koncert Lisewskiej
24.02.2016 18:37 Źródło: inf. własna/portel.pl/Start Elbląg

Piłkarki ręczne Startu Elbląg nie rezygnują z walki o podium w fazie zasadniczej PGNiG Superligi. W pierwszym meczu 21. kolejki zawodniczki trenera Andrzeja Niewrzawy poknały pewnie Piotrcovię 29:21.

Piotrkowianki rozpoczęły mecz od obrony 5-1, na wysuniętej pozycji Sylwię Lisewska kryła Andela Ivanović. Pierwsze dwie bramki padły z rąk przyjezdnych, elblążanki trafiły po raz pierwszy dopiero w 4. minucie meczu. Nieźle między słupkami spisywała się Daria Opelt, która w pierwszej połowie na pięć zasądzonych rzutów karnych obroniła dwa, była również skuteczna w sytuacji sam na sam. Gdy przez około trzy minuty nasze zawodniczki męczyły się w ataku i o czas poprosił Andrzej Niewrzawa.

Po wznowieniu nadal skuteczniejsze były piotrkowianki, które w 12. minucie prowadziły 6:3. W kolejnych akcjach na wysokości zadania, po raz kolejny, stanęła Sołomija Szywerska, a jej koleżanki z pola zaczęły odrabiać straty. Od 13. do 20 minuty meczu Start trafił do siatki rywalek pięciokrotnie i nie stracił w tym czasie ani jednego gola.

Piotrkowianki próbowały wyłączać z rozegrania dwie elblążanki, jednak dość szybko zrezygnowały z tego typu obrony. W 26. minucie, po rzucie Aleksandry Kwiecińskiej, Start prowadził 11:8. W końcówce przyjezdne zdołały odrobić jedną bramkę i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 14:12.

Drugą połowę nasze szczypiornistki rozpoczęły od dwóch straconych goli. Zaraz jednak odpowiedziały taką samą liczbą trafień i było 16:14. W 36. minucie kolejny rzut karny wywalczyła Sylwia Matuszczyk, a na bramkę zamieniła go jej imienniczka z nr 31 na koszulce. Czujna w obronie była Magda Balsam i po jej przechwycie oraz golu Joanny Wagi, EKS prowadził 19:15. W tej połowie dużo lepiej wychodziło naszej drużynie egzekwowanie rzutów karnych i gdy kolejny wykorzystała Sylwia Lisewska, tablica wyników wskazywała 21:16.

Zespół przyjezdny próbował niwelować straty, bramkę ze skrzydła dołożyła Vladislava Belmas, a z kontrataku Andela Ivanović i było 22:19. Nasze zawodniczki  na więcej im nie pozwoliłyi i przez kolejne osiem minut rzuciły cztery bramki i znów nic nie straciły (26:19).

Końcówka meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana, a debiut na parkiecie superligi zaliczyła nowa bramkarka Startu Natalia Warywoda. Spotkanie zakończyło się wynikiem 29:21.

Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Tryb. 29:21 (14:12)

Start: Szywerska, Warywoda - Lisewska 10, Matuszczyk 4, Balsam 3, Jędrzejczyk 3, Dankowska 2, Waga 2, Muchocka 2, Kwiecińska 2, Świerżewska 1, Andrzejewska, Hawryszko, Szopińska, Gerej.

Piotrcovia: Opelt, Jurkowska, Sarnecka - Szymańska 6, Sobińska 3, Kopertowska 3, Belmas 3, Wypych 2, Jałoszewska 2, Kucharska 1, Ivanović 1, Matyja, Szafnicka, Olek

Źródło: Portal Elbląga (portel.pl)