Ruch Chorzów
Chorzowianki wygrały memoriał w Olkuszu
18.08.2010 22:25 Źródło: Inf. własna/sprolkusz.pl
W środę odbył się w Olkuszu II Memoriał im. Juliana Kazibuta, w którym obok gospodyń - pierwszoligowej drużyny SPR wystąpiły chorzowski Ruch i francuskie Lomme Lille Metropole Handball. Triumfatorkami turnieju zostały przedstawicielki PGNiG Superligi - szczypiornistki z Chorzowa.

Ruch Chorzów - Lomme Lille 16:20 (7:6)

Pierwsze spotkanie Memoriału było wyrównane w pierwszej połowie i do przerwy minimalnie lepsze były chorzowianki (7:6). Prowadzenie Ruchu mogło być większe, ale popis umiętności dała bramkarka Lille - Justine Hicquebrant, która obroniła dwa rzuty karne i kilka sytuacji sam na sam.

W drugiej części gry zdecydowaną przewagę osiągnęły zawodniczki z Francji. Bardzo dobrze zaprezentowała się w ekipie Lille była zawodniczka AWF Katowice - Edyta Kucharska, której bramki pozwoliły na objęcie prowadzenia przez francuski zespół. Pod koniec spotkania na boisku błyszczała zaś Abiby Fofana, która rzuciła sześć bramek i przypieczętowała zwycięstwo gości 20:16.

Najskuteczniejszymi zawodniczakmi były: Barbara Jasińska (Ruch) - 6  oraz w Lomme Lille: Abiba Fofana - 6 i Edyta Kucharska - 5.

SPR Olkusz - Ruch Chorzów 9:26 (6:10)

W drugim meczu turnieju doszło do konfrontacji obu polskich drużyn. Pierwszoligowe szczypiornistki z Olkusza zostały zmiażdzone przez chorzowianki i zdołały zdobyć przez 40 minut zaledwie 9 bramek, w tym 6 w pierwszej odsłonie.

Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia "Niebieskich" 6:1. Ale olkuszanki zdołały poprawić skuteczność i do przerwy przegrywały jedynie 6:10.

W drugiej części gry tylko pięć minut było w miarę wyrównane i wówczas na tablicy wyników było 14:9 dla drużyny z Superligi. W ostatnim kwadransie nastąpił pogrom ekipy SPR, która nie zdobyła żadnej bramki, a straciła dwanaście i ostatecznie przegrała 9:26.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami były: Agnieszka Jędrusik (SPR) - 2 oraz Anna Pawlik (Ruch) - 6.

Lomme Lille - SPR Olkusz 16:17 (5:8)

W spotkaniu zamykającym turniej SPR Olkusz pozbierał się po całkowicie nieudanej grze z Ruchem. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona, na wyróżnienie zasłużyła w tym elemencie Dorota Krzymińska, ale olkuszanki wykazywały się także skutecznością w ofensywie i na przerwę zesżły przy prowadzeniu z Lomme Lille 8:5.

Po zmianie stron we francuskim zespole na parkiet wybiegła Edyta Kucharska, która dała sygnał do odrabiania strat. Kibice, którzy przybyli na turniej nie mogli się nudzić, bo obie drużyny zaserwowały im sporo emocji. Obie ekipy popełniły wiele prostych błędów, ale ostatecznie pierwszoligowcowi z Olkusza udalo się obronić minimalną przewagę i wygrać mezc 17:16.

Najskuteczniejsze zawodniczkami były: Monika Twarowska (SPR) - 6 oraz Edyta Kucharska (Lomme) - 4.

Tabela turnieju:

1. Ruch Chorzów       2   2  42:29
2. Lomme Lille           2   2  36:33
3. SPR Olkusz            2   2  26:42

Najlepszą zawodniczką memoriału wybrano Edytę Kucharską, która ze zdobyczą 9 bramek była także najskuteczniejsza. Najlepszą bramkarką została Moniki Karwat z Ruchu.