Wywiad Tygodnia
A A A
Łuczak dla handball.pl: MP Masters w Kaliszu znów na najwyższym poziomie (wideo)
06.03.2019 22:27 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W dniach od 7-go do 9-go czerwca 2019 roku w Kaliszu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Masters w piłce ręcznej. Wezmie w nich udział ponad 40 drużyn z całego kraju. O przygotowaniach do zawodów rozmawiamy z Jarosławem Łuczakiem z komitetu organizacyjnego imprezy.

 

Jarosław Łuczak - jeden z organizatorów MP Masters (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Handball.pl: Pierwszy raz w historii Mistrzostw Polski Masters turniej zostanie rozegrany w tym samym mieście drugi raz z rzędu.  Kalisz dostał kolejny raz organizację tego turnieju…

 

Jarosław Łuczak (członek komitetu organizacyjnego MP Masters 2019): Odbieramy ten fakt bardzo pozytywnie.

Naszym marzeniem jest to, żeby MP Masters odbywały się w Kaliszu cyklicznie. Nasze miasto to kolebka polskiego szczypiorniaka. Jesteśmy w centrum Polski, wszyscy maja do nas blisko. Postaramy się zrobić kolejny turniej na jeszcze lepszym poziomie od tego turnieju z ubiegłego roku.


W zeszłym roku w MP Masters wzięło udział ponad 700 uczestników. To już duża impreza skondensowana w ciągu trzech dni?
 

- Echa tej imprezy były bardzo pozytywne. Nie spodziewaliśmy się aż tak pozytywnych ocen i komentarzy. To nas zmotywowało do ubiegania się i organizacji kolejnej imprezy z cyklu MP Masters. Każda pochwała to w pewnym sensie zapłata dla całej grupy organizatorów i sponsorów ubiegłorocznego turnieju. Myślę, że daliśmy radę. Kilka rzeczy trzeba poprawić, ale jak je poprawimy, to turniej tegoroczny będzie na jeszcze lepszym poziomie.
 

Ile drużyn spodziewacie się w tym roku. Czy rozszerzacie skład osobowy turnieju?


- Po rozmowach z ZPRP stwierdziliśmy, że zorganizujemy turniej maksymalnie na 42 drużyny, by zmieścić się w trzech dniach. Wynika to oczywiście tylko z logistyki. Zawody cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że pierwszy raz w historii kandydatów jest więcej niż miejsc. Mamy do dyspozycji tylko cztery hale, a  chcemy zrobić kolejny udany, sprawnie przeprowadzony turniej. Decyduje przede wszystkim kolejność zgłoszeń potwierdzona  opłaconym wpisowym. Kwalifikacji nie przewidujemy.


Podobno będą mogli grać w turnieju czynni zawodnicy z pierwszej i drugiej ligi, a nawet ekstraklasy?


- ZPRP napisał regulamin MP Masters, na który my jako organizatorzy nie mieliśmy wpływu. Chodzi o kategorię +35. Są w Polsce jeszcze czynni zawodnicy po 35 roku życia, którzy cały czas grają w handball. Z tego powodu niektórzy zawodnicy i drużyny nie są zadowoleni.  Inni jednak chwalą takie osoby, że jeszcze w zaawansowanym wieku jak na zawodowego sportowca, chcą dalej grać na takim poziomie zaangażowania. Nie można kogoś karać za to, że jest czynnym zawodnikiem po 35 roku życia. To raczej przykład do naśladowania, bo prowadzą sportowy tryb życia. Jeśli chodzi o grę w ekstraklasie, to próg zostanie podwyższony do 40 lat, ale takich zawodników w PGNiG Superlidze chyba nie ma. Z resztą poziom sportowy Mastersów jest tak dobry, że niespecjalnie wielu z nas boi się czynnych zawodników. Pokazały to poprzednie turnieje czy sparingi między klubowymi drużynami a ekipami mastersów.
MP Masters 2018 pokazały, że donatorów imprezy nie brakowało, a sponsorzy chętnie dołożyli się do tego turnieju.

 

Nie spodziewaliśmy się aż tak pozytywnych ocen i komentarzy. To nas zmotywowało do ubiegania się i organizacji kolejnej imprezy z cyklu MP Masters.
Jarosław Łuczak (członek komitetu organizacyjnego MP Masters 2019)
Takiej liczby sponsorów mogłaby Wam pozazdrościć niejedna sportowa impreza…


- Staraliśmy się aby  sponsorzy byli  zadowoleni  z zainwestowanych w turniej środków. Dostaliśmy sygnały, że chcą  kontynuować współpracę przy tej imprezie. Mamy już pierwszego sponsora głównego – firmę Vossloh, która była z nami w zeszłym roku. Mamy również  potwierdzoną bazę noclegową, również  hotel Kristoff wyraził chęć organizacji kursokonferencji w cenach bardzo zbliżonych do zeszłego roku.

 

Mamy już pierwsze patronaty od: Ministerstwa Sportu i Turystyki reprezentowanego przez pana Jana Widerę, Marszałka Województwa Wielkopolskiego pana Marka Woźniaka ,Prezydenta miasta Kalisza  pana Krystiana Kniastowskiego oraz Starostę Kaliskiego pana Krzysztofa Nosala. Wesprą nas władze Miasta Kalisza, które zadeklarowały także finansową pomoc. Wspiera nas również organizacyjnie i finansowo Gmina Nowe Skalmierzyce z burmistrzem Jerzym Walczakiem i Gmina Gołuchów z wójtem Markiem Zdunkiem. Oczywiście współpracujemy tak jak przed rokiem z ZPRP , Prezesem MKS Kalisz Błażejem Wojtyłą oraz OSRiR reprezentowanym przez pana Mirosława Przybyłę.
 

Mistrzostwa Polski Masters to przede wszystkim rywalizacja sportowa, ale także integracja środowiska starszych pokoleń piłki ręcznej w Polsce. Jakie atrakcje dla uczestników?

 

- Będzie jarmark, taki mini targ, na którym nasi sponsorzy wystawią swoje produkty. Kibice i uczestnicy będą mogli zakupić pamiątkowe gadżety. Bramka z radarem, gdzie będzie można  zmierzyć siłę rzutu, a wszyscy chętni będą mogli oddać krew w ramach akcji krwiodawstwa.  Chcielibyśmy również zaprosić  gwiazdy polskiej piłki ręcznej. Myślimy o Bogdanie Wencie i jego podopiecznych sprzed dziesięciu lat, jednak decyzję o zaproszeniach podejmie cały komitet organizacyjny w momencie zabezpieczenia środków na ten cel.
 

Czerwiec w Kaliszu będzie tym samym handballowy…


- Zdecydowanie tak. Mistrzostwa Polski MASTERS 2019 zostaną rozegrane w Kaliszu i będą trwać od  7 do 9 czerwca 2019 r. Konsekwentnie promujemy nasze miasto przez handball. To tu narodził się szczypiorniak ,a to do czegoś nas kaliszan zobowiązuje.


Gdzie można znaleźć informacje na temat turnieju i zapisów na MP Masters 2019?


- Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się śpieszyć! Termin zgłaszania drużyn upływa z końcem marca. Wszystko dostępne jest na naszej oficjalnej stronie www.mpmasters2019.pl, a także zapraszam wszystkich do dyskusji i wymieniania się poglądami na naszym profilu na Facebooku – MP Masters Kalisz 2019.

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens